Prevencinės programos ir profilaktika

Nemokamai išsitirkite dėl krūties, prostatos, gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžio

Aprašymas

 

   Prevencinės programos vykdomos siekiant diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje. Norint išsitirti pagal sveikatos prevencines programas, kviečiame  registruotis pas savo šeimos gydytoją konsultacijai, kurios metu būsite  išsamiai supažindinti su programomis ir  Jums bus paskirti tyrimai.

 

VYKDOMOS PREVENCINĖS PROGRAMOS

 

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa

   Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Pagal ją kartą per trejus metus  atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Kol gimdos kaklelio ląstelės dėl įvairiausių veiksnių virsta vėžinėmis, praeina ne vienas mėnuo ir ne vieneri metai. Pakitimų pradžios moterys dažnai nejaučia, tačiau tik ankstyvas jų nustatymas įgalina išvengti ligos, pasveikti.

 

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

   Programa skirta vyrams nuo  50–69 metų (imtinai) bei vyrams nuo  nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu. Pagal šią programą atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA ) koncentraciją kraujyje.

   Kraujo tyrimas atliekamas ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus išskyrus atvejus, kai:

vyrų iki 59 metų (imtinai) PSA kiekis ≤ 1 ng/ml ‒ paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus;

vyrų nuo 60 metų PSA kiekis ≤ 2 ng/ml ‒ paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus;

 

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa

   Programa skirta moterų nuo 50 iki 69 metų ( imtinai) amžiaus krūties piktybinių navikų prevencijai. Krūties piktybinių navikų profilaktikos ir siuntimo atlikti mamografijos paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

 

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa

   Programa skirta vyrams nuo  40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų. Programos paslaugos taikomos vieną kartą per metus. Šeimos gydytojas patikros metu nustato rizikos veiksnius ir sudaro individualius šių ligų prevencijos planus. Su pacientu kalbama apie širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemones, skiriami kraujo tyrimai, atliekama elektrokardiograma. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad pacientas priskiriamas didelės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei, jis siunčiams į  šių ligų prevencijos padalinius konsultacijoms.

 

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

   Programa skirta 50–74 metų amžiaus asmenims dėl storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos profilaktikos. Informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir iFOBT rezultatų įvertinimo paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

 

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa

   Ši programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 m. Norint dalyvauti programoje, prašome vaikus užregistruoti odontologo konsultacijai.